У Чорнобильській зоні обіцяють подбати про "безпечний туризм"


Державне агентство з управління Зоною відчуження займатиметься роботою з відвідувачами для забезпечення безпеки візитів

Про це повідомляє Укрінформ. Об этом сообщает newstube.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Питання, яким буде опікуватися агентство після указу, це буде робота з відвідувачами. Кількість охочих відвідати Зону відчуження та подивитися, які зміни відбуваються на нашій території, росте з року в рік. Ми вважаємо своїм обов’язком показати, якою є ціна людської помилки, але як природа може самовідновлюватися", — повідомив голова державного агентства з управління Зоною відчуження Віталій Петрук під час відкриття нового саркофагу над 4 реактором.

Він наголосив, що ДАЗВ і надалі дбатиме про безпечне перебування туристів у Зоні відчуження та дотримання усіх правил радіаційної безпеки.

"Ця територія буде розвиватися. Її 85% — Чорнобильський радіаційно-екологічний заповідник. Де-факто, людська діяльність сягає тут лише 3% території. Решта території, що не входить до заповідника, законодавчою ініціативою, яка вже є у ВР, буде територією спеціального промислового використання, де буде вдосконалюватися інфраструктура поводження з радіоактивними відходами", — додав Петрук.

Петрук сказав, що більша частина Чорнобиля – це територія промислового використання.

Тож, “ключове завдання — введення нового безпечного конфайнменту в експлуатацію, виконання міжнародних зобов’язань по демонтажу нестабільних конструкцій, введення в експлуатацію СВЯП-2, а також будівництво сховища для проміжного зберігання осклованих високоактивних радіоактивних відходів”.

  • Нагадаємо, 10 липня президент України Володимир Зеленський відвідав Чорнобиль в честь відкриття нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком.
  • Володимир Зеленський нагородив орденами"Золота зірка" Героя України ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС Олексія Ананенка, Валерія Беспалова та сина ліквідатора Бориса Баранова.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/07/11/u_chornobylskiy_zoni_obicyayut_podbaty_pro_quotbezpechnyy_turyzmquot”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя