У волинському лісництві для косуль заготовляють солоні віники (ФОТО, ВІДЕО)


«Готуй влітку сани, а взимку – воза», – кажуть у народі. Лісівники Волині втілюють це прислів’я на практиці, бо ж зовсім скоро крізь сніг доставлятимуть на підгодівельні майданчики «комплексне меню» для мешканців лісу. Про це повідомляють у прес-службі ВОУЛМГ. Об этом сообщает gazeta-misto.in.ua со ссылкой на СМИ.

У переліку першочергових заходів, що реалізовуються в напрямку ведення мисливського господарства, велике значення має робота над збільшенням чисельності диких тварин.

Влітку лісівники дбають про заготівлю кормів, щоб взимку було чим порадувати звіра. Достатня кількість кормів в угіддях мисливського господарства завжди буде приваблювати диких тварин та тримати їх на одній території.

Особливо важко переносять неповноцінне харчування косулі. З середини зими для них настає важкий період. В цей час у косуль починають відростати роги, відповідно – тварини потребують калорійної підгодівлі.

Головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець ділиться досвідом заготівлі кормової бази для диких тварин на зиму: «Віники використовуються взимку, коли для звірів настає скрутний період. Високий сніговий покрив, низькі температури та ожеледиця не дають змоги тваринам достатньо рухатись. Але звірі вже знають, що є годівниці із сіном, кормовими віниками, вівсом, кукурудзою.

У ДП «Горохівське ЛМГ» підгодівельні майданчики в основному відвідують козулі, яких на обліку підприємства нараховується близько 300 голів. Для зимової підгодівлі зайців використовуються зернові снопи із вівса, які ми заготовлятимемо трішки пізніше.

Є певні тонкощі з сушкою кормових віників. Лист висихає швидше, а ось пагін – довше. Якщо скласти їх в такому стані, може бути пліснява.

Самці сімейства оленячих мають роги. Кожен рік вони їх скидають. На місці старих виростають нові. Косуля скидає роги в жовтні, як і лось, олень пізніше – в лютому. Нові роги в козулі починають рости з середини зими. Вже в квітні самець козулі «вичісує собі роги». Зимова підгодівля забезпечує тварину усіма необхідними поживними речовинами та дає змогу не лише комфортно пережити важкий період, але й мати достатньо ресурсів в організмі, аби відростити нові, сильні та ефектні ріжки».

Поділитися цим:

  • Click to share on Twitter(Відкривається у новому вікні)
  • Click to share on Facebook(Відкривається у новому вікні)

Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/u-volynskomu-lisnytstvi-dlia-kosul-zahotovliaiut-soloni-vinyky-foto-video/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя